Fagområder
Komponents ledelse
CMN
Centerchef
Christina Nüssler
JAH
Økonomichef
Jakob Hejlesen
Jan1500x920_webfokus_ini.png
Vicedirektør
Jan Henriksen
Kalle Syberg Kjær
Centerchef
Kalle Syberg Kjær
MET
Centerchef
Mette Tranevig
PHS1500x920_webfokus_ini.png
Direktør
Pernille Halberg Salamon
PEB
Centerchef
Peter Bogh
Konsulenter
1500x920_ALHO
Chefkonsulent
Alice Holmberg
ABS
Specialkonsulent
Anna Solvej Bach Sørensen
Anne Juel Huusom
Chefkonsulent
Anne Juel Huusom
Billede af AMHB
Chefkonsulent
Anne Mette Holme Bertelsen
Anne Skjelborg
Konference- og eventansvarlig
Anne Skjelborg
ANST
Chefkonsulent
Anne Steffensen
BRB
Chefkonsulent
Bjarne Richter Bjelke
BJVH
Chefkonsulent
Bjarne Voigt Hansen
Christina Kaae
Chefkonsulent
Christina Kaae
Emilie Sierant Sørensen
Konsulent
Emilie Sierant Sørensen
Hanne Lykke
Chefkonsulent
Hanne Lykke
HEBG
Specialkonsulent
Heidi Bødker Gantzel
1500x950_hege
Chefkonsulent
Helle Gehlert
HTI
Chefkonsulent
Hirse Tikjøb
Iben Falk Larsen
Konsulent
Iben Falk Larsen
IASR
Chefkonsulent
Ida Andréa Stoltze Rasmussen
JEHO
Chefkonsulent
Jesper Hosbond Jensen
JMO
Chefkonsulent
John Møldrup
KASB
Chefkonsulent
Karsten Storgaard Bjerre
KB
Chefkonsulent
Katrine Snellman Brenner
LEHA
Chefkonsulent
Lene Hausted
LGR1500x920_webfokus_ini.png
Chefkonsulent
Linda Grouleff Rørbæk
Linda Stick
Chefkonsulent
Linda Stick
LTM
Chefkonsulent
Lisbeth Tarp Mouritzen
LOS
Chefkonsulent
Lone Englund Stjer
1500x920_LOUA
Chefkonsulent
Louise Angelo
MAKU
Chefkonsulent
Maibritt Kuszon
MAHJ1500x920_webfokus_ini.png
Chefkonsulent
Maja Hjorth Just
1500x920_MARF
Chefkonsulent
Maja Riis Frederiksen
landskab
Specialkonsulent
Malthe Krogh Kirkeby
MAEA
Chefkonsulent
Marie Elisabeth Andersen
MEGR
Specialkonsulent
Marie Engstrøm Graversen
MN
Chefkonsulent
Martin Nielsen
MRL
Konsulent
Mette Ranum Laustsen
MINJ
Specialkonsulent
Mia Nyborg Jørgensen
Michael Smærum
Chefkonsulent
Michael Smærup
MKA
Chefkonsulent
Mikkel Kaels
NAH
Chefkonsulent
Nanna Hansen
RRO
Chefkonsulent
Rasmus Rossel
RGS
Specialkonsulent
Rikke Grynderup Steffensen
Rikke Liv Holst
Chefkonsulent
Rikke Liv Holst
Rune Herlin Kamstrup
Chefkonsulent
Rune Herlin Kamstrup
Rune Schack Ahlmann profilbillede
Chefkonsulent
Rune Schack Ahlmann
landskab
Chefkonsulent
Sigga Birkvad
SHA
Chefkonsulent
Susanne Harder
TRS
Konsulent
Theis Rubinke Sørensen
THLY
Chefkonsulent
Thilde Lydiksen
THT
Chefkonsulent
Thøger Terp
Tina Rosendahl Nielsen
Chefkonsulent
Tina Rosendahl Nielsen
Kursus- og konferencekoordinatorer
AH
Koordinator
Aida Hadzimahovic Buzdalek
landskab
Konferencekoordinator på KL-konferencer
Camilla Harboe Hansen
DBJ
Koordinator
Dorthe Bidstrup Jensen
EVLH1500x920_webfokus_ini.png
Teamleder
Eva Lindegaard Hansen
HP
Koordinator
Helle Hornsyld
(1500x950_webfokus_JAEC)
Konferencekoordinator på KL-konferencer
Janni Elmquist Clausen
LJB
Koordinator
Lena Judith Buckflash
Lene Sloth Jørgensen
Koordinator
Lene Sloth Jørgensen
MASA1500x920_webfokus_ini.png
Koordinator
Malene Saron
MIB
Koordinator
Michaela Bundgaard
Sarah Reintoft Henriksen
Koordinator | På barsel
Sarah Reintoft Henriksen
Thilde Krog profilbillede
Konferencekoordinator på KL-konferencer
Thilde Krog
Stab
AULI
IT-medarbejder
Audun Linde
(1500x950_webfokus_EVAN)
Kommunikationskonsulent | På barsel
Eva Louise Andersson
Flemming Hygum Hansen profilbillede
It-manager
Flemming Hygum Hansen
Ida Heise
Studentermedhjælper
Ida Heise
JOKL
Studentermedhjælper
Jonathan Kjems Løber
LOE
Chefsekretær
Lone Sørensen
LOLA 1500x920_webfokus_ini.png
Studentermedhjælper
Louis Lavallée
LTB
Chefkonsulent
Louise Thinesen Bendtsen
MABA 1500x920_webfokus_ini.png
Studentermedhjælper
Mads Barfod
landskab
Studentermedhjælper på Komponent-konferencer og kurser
Marie Bjerg Olesen
(1500x950_webfokus_MINE)
Kommunikationskonsulent
Mia Bang Nedergaard
landskab
Løn- og personalekonsulent
Rola Abou Hamid
(1500x950_webfokus_SIET)
Studentermedhjælper
Siri Egesholm-Thomsen
(1500x950_webfokus_THPN)
Studentermedhjælper
Theis Pedersen-Nwankwo
Trine Dan Sørensen
Kommunikationskonsulent
Trine Dan Sørensen
VN
Løn- og personalekonsulent
Vibeke Nielsen
Studievejledere
1500x920_CGA
Studievejleder i Hovedstaden, Vordingborg, Ringsted og Bornholm - Kommunomuddannelserne
Claudia Grassi Ahlburg
HK
Studievejleder i Midt- og Nordjylland - Kommunomuddannelserne
Helle Kristensen
HKD
Studieadministrativ koordinator - Kommunomuddannnelserne
Helle Kræg Damkjær
JR
Studievejleder - DOL
Jane Rasmussen
JEJ
Studievejleder i Sydjylland og på Fyn - Kommunomuddannelserne
June Elgin Jensen
landskab
Studievejleder i Hovedstaden - Kommunomuddannelserne
Sarah Dall
TOL
Studievejleder - DOL
Tina Olsen